Kurumsal Bilgiler

Hakkımızda

1987 yılında kurulan BETA Kimya A.Ş., mobilya tutkalları üretimiyle yapıştırıcı endüstrisine ilk adımını attı. Üstün kaliteye sahip yapıştırıcı ürünleriyle kimya sektörüne daima değer katan BETA Kimya A.Ş., Apel ve Mitreapel jenerik markalarıyla hızlı büyümesini sürdürdü ve bugün ürettiği 100’ün üzerinde farklı çeşitle ürün ailesini genişletti.

2007 yılında İstanbul Tuzla’da ileri teknoloji yatırımıyla kurulan bir diğer üretim tesisini daha devreye alan BETA Kimya A.Ş., ahşap ve inşaat sektörlerine yönelik yeni nesil yapıştırıcı ve kimyasalların üretimine başladı. Üretim kapasitesindeki artışla birlikte ek yatırımlarını da sürdürerek, yine bu tesis içerisinde ilk Ar-Ge laboratuvarını kurdu. Tamamı Türk mühendislerden oluşan bir ekiple faaliyet gösteren Ar-Ge laboratuvarı, 2019 yılında Ar-Ge Merkezi Belgesi ile tescillenme başarısı gösterdi. Bu merkezde geliştirdiği Antibakteriyel Sprey ve Sıvı El Dezenfektanları ile de son olarak Sağlık alanına yatırım yaptı.

2010 yılında yine Tuzla’da kurulan üretim tesisinde ise teknik aerosoller, poliüretan bazlı yapıştırıcılar ve dolgu malzemeleri üretimine başlayan BETA Kimya A.Ş., daha sonra sırasıyla 2013 ve 2016 yıllarında iki yeni fabrika daha açarak toplam üretim tesisi sayısını 4'e çıkardı. Komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik bölgesi ülkelerine ticaretini arttırarak, 2020 yılı itibariyle 78 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

BETA Kimya A.Ş., dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamındaki Marka Destek Programı’nda ise 2018 yılından beri Mitreapel markasıyla yer alıyor. Türk kimya sektörünün ihracattaki jenerik markalarından Mitreapel, 2020 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından da “Tanınmış Marka” olarak tescillendi.

Sektöründe itibarlı ve marka değeri yüksek kuruluşlarından biri olan BETA Kimya A.Ş., halen Türkiye’de Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firmalar arasında yer almaktadır.

34 yıldır Türk kimya sektörüne değer katan BETA Kimya A.Ş., yüzde yüz yerli sermayeye sahip güçlü şirket yapısı ve küresel hedefleriyle yatırımlarını sürdürürken, Türkiye’nin gururu olacak yüksek teknolojili üretim tesislerinden BETA Kimya GEBKİM Kampüsü’nü açmaya hazırlanıyor.