Tutkal nedir?

Tutkal doğada doğal olarak hayvanlardan, deriden ya da kimyasal yollarla elde edilen reçinelerden olıuşan, temel işlevi iki ayrık malzemeyi yapıştırmak olan ve farklı türleri bulunan kimyasal bir üründür. Genelde akışkan olarak bulunmasına rağmen, katı halde olup ısı yardımıyla eriyik hale geçerek yapıştırma işlemi gerçekleştiren tutkallar da bulunmaktadır. En çok bilinen tutkal çeşidi, beyaz viskoz sıvı halindeki ahşap tutkallarıdır. Bunları takiben kağıt ürünlerini yapıştırmak için kullanılan tutkallar gelir. 

Tutkallar hakkında detaylı bilgileri ürünler sekmesinde bulabilirsiniz. Dilerseniz daha detayı bilgi için bilgi@betakimya.com.tr adresinden de bizlere ulaşabilirsiniz.

En iyi yapıştırıcı hangisidir?

En iyi yapıştırıcı tabiri, ne tür bir uygulama yaptığınıza göre değişir. Eğer siz bir maket yapıyorsanız kullanacağınız tutkal hızlı kuruyan ve küçük miktarlarda bile çok güçlü yapıştırabilen bir MİTREAPEL Hızlı Yapıştırıcı olmalıdır. Ancak eğer bir sandalye ya da ahşap masa imal ediyorsanız su bazlı ve esnek bir APEL D3/D4 Ahşap Uygulama ve Sandalye Tutkalı kullanmalısınız. Kısaca her yapıştırıcının en iyi olduğu bir kullanım alanı vardır. Doğru kullanım alanına doğru yapıştırıcıyı bulmak için bizden destek alabilirsiniz.

Ürünlerinizi nereden temin edebilirim?

Ürünlerimiz hem profesyonellere hem de son tüketciye hitap edebilen çok çeşitli kategori ve sınıflardadır. İhtiyacınıza uygun olan ürünümüzü Türkiye’nin 600’den fazla noktasında yer alan hırdavat / nalburiye / yapı market gibi satış noktalarında bulabilirsiniz. Profesyoneller için endüstriyel çözümlerimiz yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürünlerinizi kendiniz mi üretiyorsunuz? BETA Kimya A.Ş. bir Türk firması mıdır?

BETA Kimya A.Ş. tamamen Türk sermayesi ile kurulan, %100 yerli üretim yapan ve 30 yılı aşan tecrübeye sahip bir kimya firmasıdır. Tutkal ve yapıştırıcı konusunda uzmanlaşan, markalaşan, ürünlerini hem iç pazarda hem de dünyanın dört bir yanında ihracat pazarlarında sunan Türkiye’nin alanında öncü firmalarından bir tanesidir. Ürünlerimizin tamamı İstanbul’un çeşitli bölgelerinde bulunan fabrikalarımızda üretilmektedir.

Piyasadaki markalarınız nelerdir?

BETA Kimya A.Ş.’nin APEL, MİTREAPEL, MERCURY, COLT ve QUANTUM gibi pek çok farklı markası bulunmaktadır. Bu markalar ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda yer almaktayız. Ayrıca bazı markalarımız dünyanın tek devlet destekli markalaşma programı olan TURQUALITY® ile desteklenmektedir.

Ürünleriniz için teknik desteği ve merak ettiğim konular hakkında gerekli bilgiyi nereden alabilirim?

İletişim adreslerimizdeki telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir. Bilgi için bilgi@betakimya.com.tr , teknik yardım için ise pazarlama@betakimya.com.tr adreslerine e posta yoluyla ulaşabilirsiniz.