Yalçın Yaşar Ana Sayfa

Yalçın Yaşar

Yalçın Yaşar

İcra Kurulu Üyesi

Mali İşler Direktörü

Yalçın Yaşar, 1971 yılında Ankara’da doğmuş, evli ve iki çocuk sahibidir. Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü 1994 yılında iyi derece ile tamamlayan Yalçın Yaşar, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Finans-Bankacılık bölümünde Yüksek Lisans programından 2012 yılında mezun olmuştur.  Kredi Fiyatlandırmaları üzerindeki tez konusuyla önemli bir çalışma gerçekleştirmiştir.

İş hayatına Şahinler Holding A.Ş.’ de, İç Denetim Uzmanı olarak başlayan Sn. Yaşar, İçdaş Çelik Enerji ve Tersane Ulaşım A.Ş. firmasında, yine aynı görevine devam etmiştir. Denetim departmanında edindiği tecrübelerle, Güler YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş. ‘de Kıdemli Uzman pozisyonunda 6 yılı aşkın bir süreyle, önemli ve titiz çalışmalar gerçekleştirmiştir. Denetimden Muhasebe bilgilerini pekiştirebileceği ve kariyerindeki önemli değişimlerden biri olan, Kale Kilit ve Kalıp San. A.Ş.’ de önce Muhasebe Müdürü olarak ve daha sonra Kale Endüstri Holding A.Ş. bünyesinde Grup Mali İşler Müdürü olarak  yaklaşık 5 yıl süreyle yoğun bir iş temposuna sahip olmuş ve yine aynı firmada yaklaşık 8 yıl boyunda Dış Yatırımlar – Yurtdışı Satınalma ve Finans Müdürü olarak görevine devam etmiştir. Gelişim ve değişimden vazgeçmeyen Yalçın Yaşar, Tekçelik İç ve Dış Tic. İnş. San. A.Ş. firmasında bir süre  Mali ve İdari İşler Müdürlüğü yaptıktan sonra  Mart 2013 tarihinden itibaren önce Mali İşler Müdürü ve sonrasında Ocak 2018 tarihinden itibaren ise Mali İşler Direktörü olarak Beta Kimya San. ve Tic. A.Ş.’ de görevine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Raporlama çeşitlilikleri, denetim süreçleri ve uygulamaları, Risk Yönetimi gibi finansal alanda birçok araştırma gerçekleştiren Sn. Yaşar aynı zamanda 2000 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahiptir.  iyi derecede İngilizce bilmektedir.