Cihat Sayacı Ana Sayfa

Cihat Sayacı

Cihat Sayacı

Genel Müdür

1981 yılında İstanbul'da doğan Cihat Sayacı, evli ve iki çocuk sahibidir.  Gazi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca başarılarla dolu bir dönem geçiren Sn. Sayacı, lisans eğitiminin ikinci yılında, Tayland’ın Bangkok şehrindeki Amerikan Üniversitesi’nde, lisans sonrasında ise Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrinde, ileri düzey İngilizce eğitimleri alarak geçirmiştir.

Çalışma hayatına ülkemizin en büyük marka saat distribütörlerinden olan Saat&Saat firmasında, Dış Ticaret Uzmanı olarak işe başlamıştır. Daha sonrasında Avustralya’da Swinburne Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi (MIB) yüksek lisansını başarı ile tamamlayan Cihat Sayacı, 26 yaşında Beta Kimya A.Ş.’ye Genel Koordinatör olarak iş hayatına devam etmiştir. Şirketinin ISO 9001 belgesi alması ve kurumsallaşma süreçlerini başarılı bir şekilde yönetmiştir. Beta Kimya A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak uzun yıllar başarılı çalışmalara imza atan Cihat Sayacı, 2017 yılında şirketin İcra Kurulu Başkanlığı’na, 2018 yılı başında ise, Beta Kimya San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdür pozisyonuna atanmıştır. Cihat Sayacı, DEİK Türkiye-Makedonya, DEİK Türkiye-Güney Afrika ve DEİK-BAE İş Konseylerine üyeliklerini de başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Teknolojik araştırmalar özel ilgi alanına giren Cihat Sayacı, sektörel değişimleri ve gelişmeleri de yakından takip etmektedir.