Turhan Turgut Ana Sayfa

Turhan Turgut

Turhan Turgut

Danışman ve Yönetim Kurulu Üyesi

1946 yılında İzmir’de doğan Turhan Turgut, 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babası olan Turgut, ülkemizin en büyük kurumlarında üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Profesyonel iş hayatına Başbakanlık Atom Enerjisi Komisyonu Dış İlişkiler Departmanı’nda başlayan ve müdürlüğe yükselen Turgut, daha sonra Koç Holding bünyesinde çeşitli kurumlarda toplam 9 yıl görev almıştır. Tofaş ve Beldesan A.Ş.’deki Koordinatör ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinden sonra, Enka grubunda Genel Müdür unvanıyla Tokyo’da görev almış ve sonrasında aynı grup içerisinde Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Ağırlıklı olarak Japonya menşeli iş makinaları, çelik boru, kağıt ve diğer ürünlerin ithalat ve dağıtım görevlerini başarıyla üstlenmiştir.

Setra A.Ş. – Setkom A.Ş. şirketler grubunda Direktör ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Dabbagh Group Holding çatısı altında, Kazakistan’da Başkan Yardımcısı unvanında 4 yıl süreyle görev alan Turhan Turgut daha sonra 10 yıl boyunca Kale Endüstri Holding’de İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliklerinin yanında İhracat Direktörü pozisyonunda görev almıştır.

2014 tarihinden itibaren Beta Kimya San. ve Tic. A.Ş.’de, Danışman ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Turhan Turgut, ayrıca Uluslararası Posta Tarihi platformunda Jüri Üyesi olarak çeşitli ülkelerde aktif görev almış ve halen Türk Filatelisi Akademisi Başkanlığı görevine devam etmektedir. Turhan Turgut ileri seviyede İngilizce bilmektedir.